Проїжджаємо 140 000 км в місяць
Створили
269
робочих місць
Ключові факти

Українські кондитери можуть залишитися без популярних традиційних брендів

Російські кондитери починають концентрувати права на радянські бренди. Перші успішні судові справи можуть продовжитися низкою позовів на популярні в СРСР назви, повідомляє портал «Кондитер України».

Господарський суд Києва почав провадження за позовом московської кондитерської фабрики «Червоний Жовтень» до Державної служби інтелектуальної власності та української кондитерської компанії «АВК». Москвичі вимагають припинити використовувати торговельну марку для цукерок «Красная шапочка». Перше засідання суду призначене на 15 грудня 2014 року.

«Червоний Жовтень» зареєстрував торгову марку під такою назвою незабаром після того, як розпався СРСР. «АВК» отримала свідоцтво на цей бренд в Україні в 2001 році.

Співвласник компанії «АВК» Валерій Кравець не згоден з претензіями колег з російської компанії. «Справа в тому, що цукерки з такою назвою випускали майже всі фабрики Радянського Союзу. Тому я не вважаю, що бренд належить їм. От якби вони його придумали, то вже інша справа», — повідомив він «Капіталу».

Це вже не перший позов московської компанії до української «АВК». Зараз в арбітражному суді Білгородської області розглядається позов «Червоного Жовтня» до білгородської «доньки» української компанії. Позивач вимагає виплатити компенсацію в сумі 2,3 млн рублів за незаконне використання товарного знаку.

Суперечка кондитерських фабрик йде за товарні знаки цукерок «Клубничка» (належить компанії «Червоний Жовтень») і «Очумелая клубничка» (української кондитерської фабрики «АВК»). Він виник наприкінці 2013 року. На думку представників московської компанії, використання української ТМ незаконне, адже вона схожа з їх товаром.

На думку Кравця, такими позовами намагаються усунути конкурентів, адже якість українських цукерок значно вища. «Якщо в магазинах є наша продукція, їх товар просто не купують», — говорить він.

Судові спори щодо захисту інтелектуальної власності у сфері кондитерських виробів між українськими та російськими компаніями стають частими. Одним з останніх був позов московської компанії «Рот Фронт» до липецької «доньки» української «Roshen». Тоді російської компанії вдалося домогтися компенсації.

Війна між українськими та російськими кондитерами у сфері інтелектуальної власності та захисту торгових марок йде вже давно, говорить партнер «AstapovLawyers International Law Group» Наталія Мещерякова. «Були судові рішення на підтримку російських компаній на їх території. Але на моїй пам'яті це перший випадок, коли російські компанії прийшли в українські суди виживати вітчизняних кондитерів», — зазначає вона.

Джерело: Agravery.com